• ВЕНЧАЦ / OMYA VENČAC | Аранђеловац

        • General Information

          - Sold
        •  
          • Full legal name
          • Socially Owned VENCAC - Mines and industry of marble and granite
          • Short legal name
          • ВЕНЧАЦ / OMYA VENČAC
          • Legal status
          • Socially owned enterprise
          • Core activities
          • Identification Number
          • 07113005
          • Method
          • Tender
          • Inicijativa
          • Company
          • Date
          • 26.November 2001.
          • Main data
          • Foundation Year
          • 1958
          • Capital being offered for sale
          • % of total capital
          • % of socially-owned capital
          • % of state-owned capital
          • % of socially owned capital
          • Number of Employees
          • 587
          • Number of employees with university degree
          • 25
          • Contact
          • Address
          • Венчачки пут б.б.
          • Town
          • Аранђеловац
          • Phone number
          • 034/727-157,711-922
          • Fax number
          • 034/727-359
          • E-mail
          • Director
          • Лацмановић
          • Contact Person
          • Данко Филиповић, Милан Швабић
  •  
  • Contact person:
    Zoran Andjelkovic

    Company:
    EUCONS

    Address:
    Srpskih vladara 7/5, Beograd, SERBIA

    Contact:
    011/3230-884, 3346-573

    E-mail:

  •  
  • About the Company

  •  
  • Products/Services

     
    No Name
    1 Marble blocks
    3 Granite plates
    4 Crushed (crumbled) and ground marble and limestone
    5 Crushed marble and stones
    2 Crushed marble and stones

    Equipment

     
    No Name Type Activation year
    1 Marble boards line Mordenti-Perdini 1978
    2 Dervik
    3 Rpidor
    4
    5
    6 Korfan, Austria
    7 Alpina, Austria
    9 Ajkula
    10
    8 Atlas-kopko

    Buildings and land

    Buildings
    No Name Surface (m2) Year of construction
    1 Hall for processing of marble and platform 2.736 1978
    2 Teracco hall 1.126 1978
    3 Total mill objects 924 1955
    4 Business building 776 1989
    5 Objects in mine Vencac 1.346 1912
    6 517 1982
    7 250 1971
    Land
    Name Surface (m2) Description
    Total surface of all buildings 10.877  

    Equipment

     
    Не постоје подаци

    Gallery

     
  •  
  • Finance

  •  
  • Bilansi

     
    Bilans stanja (u 000 RSD)
     20092010
    Gotovinski ekvivalenti i gotovina58327.766
    Potrazivanja57.285116.219
    Potrazivanja za vise placen porez na dobitak3623
    Kratkorocni finansijski plasmani00
    Zalihe90.02785.487
    Stalna sredstva namenjena prodaji i sredstva poslovanja koje se obustavlja00
    PDV i AVR60.76917.238
    Odlozena poreska sredstva00
    Obrtna imovina208.700246.733
    Neuplaceni upisani kapital - Aktiva00
    Goodwill00
    Nematerijalna ulaganja33.69534.708
    Osnovna sredstva830.052882.685
    Dugorocni finansijski plasmani8530
    Stalna imovina864.600917.393
    Gubitak iznad visine kapitala00
    Ukupna aktiva1.073.3001.164.126
    Vanbilansna aktiva019.785
    Dobavljaci (Obaveze iz poslovanja)00
    Kratkorocne finansijske obaveze295.951180.987
    Obaveze po PDV i ostalih javnih prihoda13.9523.924
    Obaveze po osnovu sredstava namenjenih prodaji i sredstava poslovanja, koje se obustavljaju00
    Ostale kratkorocne obaveze i PVR152.232186.179
    Obaveze po osnovu poreza na dobitak00
    Ukupno kratkorocne obaveze592.129515.601
    Dugorocni krediti3.9034.661
    Odlozene poreske obaveze5.5441.501
    Ostale dugorocne obaveze876547
    Ukupno dugorocne obaveze4.7795.208
    Dugorocna rezervisanja2.96677.942
    Total long-term provisions00
    Osnovni kapital1.204.2321.201.237
    Neuplaceni upisani kapital - Pasiva00
    Rezerve27.52627.526
    Revalorizacione rezerve264.454434.592
    Nerasporedjena dobit046.957
    Nerealizovani dobici po osnovu hartija od vrednosti00
    Nerealizovani gubici po osnovu hartija od vrednosti00
    Gubitak1.028.3301.146.438
    Otkupljene sopstvene akcije00
    Ukupno kapital467.882563.874
    Ukupna pasiva1.073.3001.164.126
    Vanbilansna pasiva019.785
    Bilans uspeha (u 000 RSD)
     20092010
    Prihodi od prodaje262.432481.265
    Prihodi od aktiviranja ucinaka i robe00
    Povecanje vrednosti zaliha ucinaka7.1750
    Smanjenje vrednosti zaliha ucinaka012.753
    Ostali poslovni prihodi94248
    Poslovni prihodi269.701468.760
    Nabavna vrednost prodate robe9.16311.586
    Troskovi materijala69.80199.130
    Troskovi zarada, naknada zarada i ostali licni rashodi113.988115.817
    Troskovi amortizacije75.337121.376
    Ostali poslovni rashodi62.71552.912
    Poslovni dobitak/gubitak067.939
    Finansijski prihodi3.1776.405
    Finansijski rashodi112.73046.111
    Ostali prihodi61.36448.814
    Ostali rashodi69.39650.777
    Dobitak/Gubitak iz redovnog poslovanja pre oporezivanja026.270
    Neto dobitak koji se obustavlja00
    Neto gubitak koji se obustavlja00
    Dobitak/Gubitak pre oporez026.270
    Poreski rashodi perioda00
    Odlozeni poreski rashodi perioda8.9180
    Odlozeni poreski prihodi perioda020.687
    Isplacena licna primanja poslodavcu00
    Neto dobitak gubitak046.957
    Neto dobitak koji pripada manjinskim ulagacima00
    Neto dobitak koji pripada vlasnicima maticnog pravnog lica00
    Osnovna zarada po akciji00
    Umanjena zarada po akciji00
    Dugoročna rezervisanja i obaveze599.874598.751

    Finansijski izvestaji iz prospekta

     
    Finansijski izveštaj Verifikovani podaci
    Datum 31.December 2006.
    Aktiva osnovna sredstva 1.173.260.000 RSD
    Aktiva obrtna sredstva 118.854.000 RSD
    Obaveze kratkoročne 387.071.000 RSD
    Obaveze dugoročne 43.595.000 RSD
    Kapital privatni 861.448.000 RSD
    Poslovni prihod 339.388.000 RSD
    Poslovni rashodi 477.274.000 RSD
    Obaveze ukupno 430.666.000 RSD
    Osnovni kapital ukupno 861.448.000 RSD
    Finansijski izveštaj Verifikovani podaci
    Datum 31.December 2005.
    Aktiva osnovna sredstva 329.843.000 RSD
    Aktiva obrtna sredstva 101.796.000 RSD
    Obaveze kratkoročne 266.645.000 RSD
    Obaveze dugoročne 34.455.000 RSD
    Kapital privatni 254.131.000 RSD
    Poslovni prihod 235.987.000 RSD
    Poslovni rashodi 227.819.000 RSD
    Obaveze ukupno 301.100.000 RSD
    Osnovni kapital ukupno 254.131.000 RSD
    Finansijski izveštaj Verifikovani podaci
    Datum 31.December 2004.
    Aktiva osnovna sredstva 332.230.000 RSD
    Aktiva obrtna sredstva 126.957.000 RSD
    Obaveze kratkoročne 311.622.000 RSD
    Obaveze dugoročne 33.132.000 RSD
    Kapital privatni 114.413.000 RSD
    Poslovni prihod 259.775.000 RSD
    Poslovni rashodi 251.812.000 RSD
    Obaveze ukupno 344.754.000 RSD
    Osnovni kapital ukupno 114.413.000 RSD
  •