•  
  • Contact person:
    Vladan Marković

    Company:
    POLJOPRIVREDNI FAKULTET

    Address:
    Trg Dositeja Obradovića 8, Novi Sad, SERBIA

    Contact:
    021/450-355, 450-356

    E-mail:

  •  
  • About the Company

  •  
  • Products/Services

     
    No Name
    1 Pigs fattening
    2 Bulls fattening
    3 Milk processing
    4 Wheat
    5 Sugar-beet

    Equipment

     
    No Name Type Activation year
    1 Tractors 2001
    2 Combines Dj.Djakovic 1990
    3 Accessories 2000
    4 Equipment for mixer Utva 1982
    5 Farm equipment 1983

    Buildings and land

    Buildings
    No Name Surface (m2) Year of construction
    1 Pig farm 22.566 1958
    3 Workshop with garages 5.202 1991
    2 Bulls fattening facilities 8.456 1960
    5 Head office with restaurants 702 1964
    4 Live stock feeds mixer 7.731 1983
    Land
    Не постоје подаци

    Equipment

     
    Не постоје подаци

    Gallery

     
  •  
  • Finance

  •  
  • Bilansi

     
    Bilans stanja (u 000 RSD)
     20092010
    Gotovinski ekvivalenti i gotovina14.2514.557
    Potrazivanja155.128186.143
    Potrazivanja za vise placen porez na dobitak491538
    Kratkorocni finansijski plasmani055.000
    Zalihe376.917349.623
    Stalna sredstva namenjena prodaji i sredstva poslovanja koje se obustavlja06.893
    PDV i AVR28.63514.710
    Odlozena poreska sredstva15.77315.773
    Obrtna imovina575.422617.464
    Neuplaceni upisani kapital - Aktiva00
    Goodwill00
    Nematerijalna ulaganja400300
    Osnovna sredstva548.465625.908
    Dugorocni finansijski plasmani5.2714.670
    Stalna imovina554.136630.878
    Gubitak iznad visine kapitala00
    Ukupna aktiva1.145.3311.264.115
    Vanbilansna aktiva150.702145.224
    Dobavljaci (Obaveze iz poslovanja)00
    Kratkorocne finansijske obaveze00
    Obaveze po PDV i ostalih javnih prihoda00
    Obaveze po osnovu sredstava namenjenih prodaji i sredstava poslovanja, koje se obustavljaju00
    Ostale kratkorocne obaveze i PVR11.58210.293
    Obaveze po osnovu poreza na dobitak00
    Ukupno kratkorocne obaveze43.559133.795
    Dugorocni krediti00
    Odlozene poreske obaveze00
    Ostale dugorocne obaveze70.48929.464
    Ukupno dugorocne obaveze70.48929.464
    Dugorocna rezervisanja00
    Total long-term provisions00
    Osnovni kapital350.118261.110
    Neuplaceni upisani kapital - Pasiva00
    Rezerve0149.971
    Revalorizacione rezerve234.507216.782
    Nerasporedjena dobit446.658472.993
    Nerealizovani dobici po osnovu hartija od vrednosti00
    Nerealizovani gubici po osnovu hartija od vrednosti00
    Gubitak00
    Otkupljene sopstvene akcije00
    Ukupno kapital1.031.2831.100.856
    Ukupna pasiva1.145.3311.264.115
    Vanbilansna pasiva150.702145.224
    Bilans uspeha (u 000 RSD)
     20092010
    Prihodi od prodaje641.404790.922
    Prihodi od aktiviranja ucinaka i robe17.47611.359
    Povecanje vrednosti zaliha ucinaka82.2980
    Smanjenje vrednosti zaliha ucinaka079.963
    Ostali poslovni prihodi9.21775.565
    Poslovni prihodi750.395797.883
    Nabavna vrednost prodate robe1.368965
    Troskovi materijala344.653479.072
    Troskovi zarada, naknada zarada i ostali licni rashodi223.679163.180
    Troskovi amortizacije63.41560.723
    Ostali poslovni rashodi73.39188.802
    Poslovni dobitak/gubitak43.8895.141
    Finansijski prihodi1.8631.117
    Finansijski rashodi6531.024
    Ostali prihodi9.152102.276
    Ostali rashodi28.65873.473
    Dobitak/Gubitak iz redovnog poslovanja pre oporezivanja25.59334.037
    Neto dobitak koji se obustavlja00
    Neto gubitak koji se obustavlja00
    Dobitak/Gubitak pre oporez25.59334.037
    Poreski rashodi perioda00
    Odlozeni poreski rashodi perioda00
    Odlozeni poreski prihodi perioda00
    Isplacena licna primanja poslodavcu00
    Neto dobitak gubitak25.59334.037
    Neto dobitak koji pripada manjinskim ulagacima00
    Neto dobitak koji pripada vlasnicima maticnog pravnog lica25.59334.037
    Osnovna zarada po akciji00
    Umanjena zarada po akciji00
    Dugoročna rezervisanja i obaveze114.048163.259

    Finansijski izvestaji iz prospekta

     
    Finansijski izveštaj Podaci iz preduzeća
    Datum 31.December 2001.
    Aktiva osnovna sredstva 151.739.000 RSD
    Aktiva obrtna sredstva 206.005.000 RSD
    Obaveze kratkoročne 46.447.000 RSD
    Kapital društveni 175.486.000 RSD
    Kapital privatni 8.811.000 RSD
    Poslovni prihod 486.102.000 RSD
    Poslovni rashodi 390.152.000 RSD
    Aktiva ukupno 368.710.000 RSD
    Obaveze ukupno 46.447.000 RSD
    Osnovni kapital ukupno 184.297.000 RSD
    Finansijski izveštaj Podaci iz preduzeća
    Datum 31.December 2000.
    Aktiva osnovna sredstva 119.018.000 RSD
    Aktiva obrtna sredstva 108.069.000 RSD
    Obaveze kratkoročne 25.492.000 RSD
    Kapital društveni 104.025.000 RSD
    Kapital privatni 6.162.000 RSD
    Poslovni prihod 234.479.000 RSD
    Poslovni rashodi 181.499.000 RSD
    Aktiva ukupno 236.107.000 RSD
    Obaveze ukupno 25.492.000 RSD
    Osnovni kapital ukupno 110.187.000 RSD
  •