• САВА КОВАЧЕВИЋ ДПП / МИРОТИН | Врбас

        • General Information

          - Sold
        •  
          • Full legal name
          • Socially owned agricultural enterprise “SAVA KOVACEVIC”
          • Short legal name
          • САВА КОВАЧЕВИЋ ДПП / МИРОТИН
          • Legal status
          • Socially owned enterprise
          • Core activities
          • Identification Number
          • 08065888
          • Method
          • Tender
          • Inicijativa
          • Company
          • Date
          • 01.February 2002.
          • Main data
          • Foundation Year
          • 1946
          • Capital being offered for sale
          • 541.535.000 RSD
          • % of total capital
          • 70,00%
          • % of socially-owned capital
          • 70,00%
          • % of state-owned capital
          • % of socially owned capital
          • Number of Employees
          • 397
          • Number of employees with university degree
          • 31
          • Contact
          • Address
          • Виноградска коса бб
          • Town
          • Врбас
          • Phone number
          • 021/797-640
          • Fax number
          • 021/797-477
          • E-mail
          • Director
          • Драган Томашевић
          • Contact Person
          • Драган Томашевић
  •  
  • Contact person:
    Tatjana Terzic

    Company:
    Raiffeisen Investment AG (RIAG)

    Address:
    Reisnerstrasse 40, 1030 Wien, AUSTRIA

    Contact:
    43 1 710 54 00 0

    E-mail:

  •  
  • About the Company

  •  
  • Products/Services

     
    No Name
    1 Sunflower Corn Wheat Sugar beet
    2 Milk and dairy products
    3 Seeded goods
    5 Cattle breeding
    4 Vegetables

    Equipment

     
    No Name Type Activation year
    1 Tractor ''J. Deer'' 4630, 4755, 8310 2001
    2 Tractor ''Belorus'' 82-820 2000
    4 Combine Case 2000
    5 Combine for turnips Lektra 1996
    3 Tractor ''Torpedo'' 7560 1981

    Buildings and land

    Buildings
    No Name Surface (m2) Year of construction
    1 Silos 600 wagons - 1990
    4 Platue for stables 8.500 1986
    3 Trench silos 9.740 1986
    5 Mechanical workshop 4.373 1973
    2 Farm facilities and stable 13.667 1986
    Land
    Name Surface (m2) Description
    Agricultural land 38.883.796

    Equipment

     
    Не постоје подаци

    Gallery

     
  •  
  • Finance

  •  
  • Bilansi

     
    Bilans stanja (u 000 RSD)
     20092010
    Gotovinski ekvivalenti i gotovina4.1252.076
    Potrazivanja388.141673.746
    Potrazivanja za vise placen porez na dobitak00
    Kratkorocni finansijski plasmani495.601502.975
    Zalihe383.017266.832
    Stalna sredstva namenjena prodaji i sredstva poslovanja koje se obustavlja4.2400
    PDV i AVR19.92911.976
    Odlozena poreska sredstva00
    Obrtna imovina1.295.0531.457.605
    Neuplaceni upisani kapital - Aktiva00
    Goodwill00
    Nematerijalna ulaganja130
    Osnovna sredstva1.731.5991.677.705
    Dugorocni finansijski plasmani8.6984.382
    Stalna imovina1.740.3101.682.087
    Gubitak iznad visine kapitala00
    Ukupna aktiva3.035.3633.139.692
    Vanbilansna aktiva139.090259.575
    Dobavljaci (Obaveze iz poslovanja)00
    Kratkorocne finansijske obaveze484.588415.484
    Obaveze po PDV i ostalih javnih prihoda28.06925.691
    Obaveze po osnovu sredstava namenjenih prodaji i sredstava poslovanja, koje se obustavljaju00
    Ostale kratkorocne obaveze i PVR15.50716.134
    Obaveze po osnovu poreza na dobitak00
    Ukupno kratkorocne obaveze712.736684.304
    Dugorocni krediti745.098952.611
    Odlozene poreske obaveze00
    Ostale dugorocne obaveze203.352191.290
    Ukupno dugorocne obaveze948.4501.143.901
    Dugorocna rezervisanja00
    Total long-term provisions00
    Osnovni kapital1.066.6441.066.644
    Neuplaceni upisani kapital - Pasiva00
    Rezerve181.676181.676
    Revalorizacione rezerve00
    Nerasporedjena dobit125.85763.167
    Nerealizovani dobici po osnovu hartija od vrednosti00
    Nerealizovani gubici po osnovu hartija od vrednosti00
    Gubitak00
    Otkupljene sopstvene akcije00
    Ukupno kapital1.374.1771.311.487
    Ukupna pasiva3.035.3633.139.692
    Vanbilansna pasiva139.090259.575
    Bilans uspeha (u 000 RSD)
     20092010
    Prihodi od prodaje1.117.9161.170.707
    Prihodi od aktiviranja ucinaka i robe28.86230.983
    Povecanje vrednosti zaliha ucinaka15.96511.768
    Smanjenje vrednosti zaliha ucinaka3.46043.823
    Ostali poslovni prihodi16.49215.745
    Poslovni prihodi1.175.7751.185.380
    Nabavna vrednost prodate robe43.45465.101
    Troskovi materijala412.493452.070
    Troskovi zarada, naknada zarada i ostali licni rashodi219.287237.286
    Troskovi amortizacije111.275111.302
    Ostali poslovni rashodi138.564121.299
    Poslovni dobitak/gubitak250.702198.322
    Finansijski prihodi35.002105.705
    Finansijski rashodi169.438264.720
    Ostali prihodi42.56739.088
    Ostali rashodi58.03540.521
    Dobitak/Gubitak iz redovnog poslovanja pre oporezivanja100.79837.874
    Neto dobitak koji se obustavlja00
    Neto gubitak koji se obustavlja00
    Dobitak/Gubitak pre oporez100.79837.874
    Poreski rashodi perioda00
    Odlozeni poreski rashodi perioda00
    Odlozeni poreski prihodi perioda00
    Isplacena licna primanja poslodavcu00
    Neto dobitak gubitak100.79837.874
    Neto dobitak koji pripada manjinskim ulagacima00
    Neto dobitak koji pripada vlasnicima maticnog pravnog lica00
    Osnovna zarada po akciji00
    Umanjena zarada po akciji00
    Dugoročna rezervisanja i obaveze1.661.1861.828.205

    Finansijski izvestaji iz prospekta

     
    Finansijski izveštaj Podaci iz preduzeća
    Datum 31.December 2002.
    Aktiva osnovna sredstva 1.000.258.000 RSD
    Aktiva obrtna sredstva 221.163.000 RSD
    Obaveze kratkoročne 92.769.000 RSD
    Obaveze dugoročne 25.159.000 RSD
    Kapital društveni 621.679.000 RSD
    Kapital privatni 11.611.000 RSD
    Poslovni prihod 383.084.000 RSD
    Poslovni rashodi 420.931.000 RSD
    Obaveze ukupno 117.928.000 RSD
    Osnovni kapital ukupno 633.290.000 RSD
    Finansijski izveštaj Podaci iz preduzeća
    Datum 31.December 2001.
    Aktiva osnovna sredstva 879.216.000 RSD
    Aktiva obrtna sredstva 290.917.000 RSD
    Obaveze kratkoročne 105.777.000 RSD
    Obaveze dugoročne 247.000 RSD
    Kapital društveni 622.187.000 RSD
    Kapital privatni 11.611.000 RSD
    Poslovni prihod 397.964.000 RSD
    Poslovni rashodi 311.409.000 RSD
    Obaveze ukupno 106.024.000 RSD
    Osnovni kapital ukupno 633.798.000 RSD
    Finansijski izveštaj Podaci iz preduzeća
    Datum 31.December 2000.
    Aktiva osnovna sredstva 637.213.000 RSD
    Aktiva obrtna sredstva 173.172.000 RSD
    Obaveze kratkoročne 52.238.000 RSD
    Kapital društveni 773.662.000 RSD
    Poslovni prihod 222.542.000 RSD
    Poslovni rashodi 158.331.000 RSD
    Aktiva ukupno 827.030.000 RSD
    Obaveze ukupno 52.238.000 RSD
    Osnovni kapital ukupno 773.662.000 RSD
  •  
  • Privatization

  •  
  • Time limits and privatization dates

     
    Privatization dates
    Public invitation date 05.June 2003.
    Opening of bid date 29.August 2003.
    Opening of bid date 29.August 2003.
    Deadline for purchasing tender documents 27.June 2003.
    Extension of the tender documentsdeadline 11.July 2003.
    Deadline for submission of final bidding offers 25.July 2003.
    Extension of the bidding offer 22.August 2003.
    Sales decision date 08.December 2003.
    Date of signing the agreement 10.December 2003.
    Agency dates
    Date of starting the initiative 01.February 2002.
    Date of capital evaluation 19.September 2002.
    Date of decision on the method 18.March 2002.
    Date of receiving the prospectus 19.February 2002.
    Date of issuing the prospectus 22.February 2002.
    Date of issuing the prospectus 22.February 2002.

    Ads

    Contracts

     
    Не постоје подаци

    Sale

     
    Sales conditions
    Public invitation date 05.June 2003.
    Opening of bid date 29.August 2003.
    Deposit amount 50.000 USD
    Place of opening bids Агенција за приватизацију, Теразије 23, 11000 Београд
    Buyer
    Правно лице MIROTIN
    Place SERBIA, Vrbas
    Fixed ammount 1.870.000 EURO
    Investment program 2.320.000 EURO
    Social program 1.124.788 EURO
    Sale date 10.December 2003.
    Ranked bids
    No Name Customer type Location Purchase price Investments Social Program
    1 MIROTIN
    * Kupac
    Правно лице SERBIA, Vrbas 1.870.000 EURO 1.448.388 EURO 1.124.788 EURO
    2 MK GROUP DOO Правно лице SERBIA, Beograd

    History of privatization

     
    Sale by tender
    Code SAV07/03
    Date of public invitation 05.June 2003.
    Opening of bid date 29.August 2003.
    Deposit 50.000 USD
    Place of opening bids Агенција за приватизацију, Теразије 23, 11000 Београд
    Fixed ammount 1.870.000 EURO
    Investment program 2.320.000 EURO
    Status Successful sales
    Ranked bids
    No Name Vrsta kupca Location Purchase price Investments Social program
    1 MIROTIN
    Successful sales
    Правно лице SERBIA, Vrbas 1.870.000 EURO 1.448.388 EURO 1.124.788 EURO
    2 MK GROUP DOO Правно лице SERBIA, Beograd
    Sale by tender
    Code SAV07/02
    Date of public invitation 07.October 2002.
    Opening of bid date 07.February 2003.
    Deposit 50.000 USD
    Place of opening bids Агенција за приватизацију, 11000 Београд, Теразије 23
    Status Failed sales
  •