•  
  • Interested in a company?
    We can help, good advice, please contact us.
  •  
  • About the Company

  •  
  • Products/Services

     
    No Name
    2 Molasses
    1 Sugar
    3 Beet pellet

    Equipment

     
    No Name Type Activation year
    1 Continuous diffuser 1979
    2 High pressure steam boiler 1979
    3 Lime kiln 1979
    4 Sugar pellety drying drum 1979
    5 Sugar drying drum 1979

    Buildings and land

    Buildings
    No Name Surface (m2) Year of construction
    1 Main hall building 6.958 1979
    3 Sugar storage building and packing plant 2.541 1979
    4 Pellet drying building 2.420 1979
    5 Annex and main hall building 1.910 1979
    2 Buildings of energetic plant with boiler house 3.388 1979
    Land
    Name Surface (m2) Description
    Land for development/Construction 479.201
    Agricultural land 2.152.026
    Total surface of all buildings 132.903  

    Equipment

     
    No company

    Gallery

     
  •  
  • Finance

  •  
  • Bilansi

     
    Bilans stanja (u 000 RSD)
     20092010
    Gotovinski ekvivalenti i gotovina30.627176.612
    Potrazivanja536.573440.932
    Potrazivanja za vise placen porez na dobitak7.1100
    Kratkorocni finansijski plasmani271.548210.958
    Zalihe1.986.9231.822.292
    Stalna sredstva namenjena prodaji i sredstva poslovanja koje se obustavlja00
    PDV i AVR50.96952.965
    Odlozena poreska sredstva00
    Obrtna imovina2.883.7502.703.759
    Neuplaceni upisani kapital - Aktiva00
    Goodwill00
    Nematerijalna ulaganja00
    Osnovna sredstva569.242710.502
    Dugorocni finansijski plasmani52.77426.938
    Stalna imovina622.016737.440
    Gubitak iznad visine kapitala00
    Ukupna aktiva3.505.7663.441.199
    Vanbilansna aktiva1.596.0371.204.597
    Dobavljaci (Obaveze iz poslovanja)00
    Kratkorocne finansijske obaveze1.134.161574.704
    Obaveze po PDV i ostalih javnih prihoda42.17410.787
    Obaveze po osnovu sredstava namenjenih prodaji i sredstava poslovanja, koje se obustavljaju00
    Ostale kratkorocne obaveze i PVR166.00840.661
    Obaveze po osnovu poreza na dobitak08.563
    Ukupno kratkorocne obaveze1.847.6771.314.068
    Dugorocni krediti44.679232.144
    Odlozene poreske obaveze7.9748.033
    Ostale dugorocne obaveze6.1444.431
    Ukupno dugorocne obaveze50.823236.575
    Dugorocna rezervisanja00
    Total long-term provisions00
    Osnovni kapital839.313839.313
    Neuplaceni upisani kapital - Pasiva00
    Rezerve59.47959.479
    Revalorizacione rezerve00
    Nerasporedjena dobit700.500983.731
    Nerealizovani dobici po osnovu hartija od vrednosti00
    Nerealizovani gubici po osnovu hartija od vrednosti00
    Gubitak00
    Otkupljene sopstvene akcije00
    Ukupno kapital1.599.2921.882.523
    Ukupna pasiva3.505.7663.441.199
    Vanbilansna pasiva1.596.0371.204.597
    Bilans uspeha (u 000 RSD)
     20092010
    Prihodi od prodaje3.282.9504.179.617
    Prihodi od aktiviranja ucinaka i robe5893.552
    Povecanje vrednosti zaliha ucinaka34.3710
    Smanjenje vrednosti zaliha ucinaka0209.490
    Ostali poslovni prihodi47830
    Poslovni prihodi3.317.9573.974.509
    Nabavna vrednost prodate robe250.353307.255
    Troskovi materijala2.139.2392.404.381
    Troskovi zarada, naknada zarada i ostali licni rashodi358.485320.248
    Troskovi amortizacije79.89776.495
    Ostali poslovni rashodi216.589313.804
    Poslovni dobitak/gubitak273.394552.326
    Finansijski prihodi55.10175.911
    Finansijski rashodi141.453137.369
    Ostali prihodi9.9269.119
    Ostali rashodi59.511181.514
    Dobitak/Gubitak iz redovnog poslovanja pre oporezivanja137.457318.473
    Neto dobitak koji se obustavlja00
    Neto gubitak koji se obustavlja00
    Dobitak/Gubitak pre oporez137.457318.473
    Poreski rashodi perioda8.01218.423
    Odlozeni poreski rashodi perioda058
    Odlozeni poreski prihodi perioda9610
    Isplacena licna primanja poslodavcu00
    Neto dobitak gubitak130.406299.992
    Neto dobitak koji pripada manjinskim ulagacima00
    Neto dobitak koji pripada vlasnicima maticnog pravnog lica00
    Osnovna zarada po akciji00
    Umanjena zarada po akciji00
    Dugoročna rezervisanja i obaveze1.898.5001.550.643

    Finansijski izvestaji iz prospekta

     
    Finansijski izveštaj Podaci iz preduzeća
    Datum 31.December 2001.
    Aktiva osnovna sredstva 454.443.000 RSD
    Aktiva obrtna sredstva 890.535.000 RSD
    Obaveze kratkoročne 867.204.000 RSD
    Obaveze dugoročne 462.000 RSD
    Kapital društveni 774.691.000 RSD
    Kapital privatni 9.568.000 RSD
    Poslovni prihod 997.257.000 RSD
    Poslovni rashodi 986.820.000 RSD
    Obaveze ukupno 867.666.000 RSD
    Osnovni kapital ukupno 784.259.000 RSD
    Finansijski izveštaj Podaci iz preduzeća
    Datum 31.December 2000.
    Aktiva osnovna sredstva 365.406.000 RSD
    Aktiva obrtna sredstva 864.973.000 RSD
    Obaveze kratkoročne 445.658.000 RSD
    Obaveze dugoročne 462.000 RSD
    Kapital društveni 774.691.000 RSD
    Kapital privatni 9.568.000 RSD
    Poslovni prihod 788.194.000 RSD
    Poslovni rashodi 936.918.000 RSD
    Aktiva ukupno 1.230.379.000 RSD
    Obaveze ukupno 446.120.000 RSD
    Osnovni kapital ukupno 784.259.000 RSD
    Finansijski izveštaj Podaci iz preduzeća
    Datum 31.December 1999.
    Aktiva osnovna sredstva 297.811.000 RSD
    Aktiva obrtna sredstva 505.813.000 RSD
    Obaveze kratkoročne 136.394.000 RSD
    Obaveze dugoročne 462.000 RSD
    Kapital društveni 364.471.000 RSD
    Kapital privatni 4.486.000 RSD
    Poslovni prihod 301.051.000 RSD
    Poslovni rashodi 344.147.000 RSD
    Aktiva ukupno 136.394.000 RSD
    Obaveze ukupno 136.856.000 RSD
    Osnovni kapital ukupno 368.957.000 RSD
  •