• ПЕКАРСКА ИНДУСТРИЈА | Панчево

        • General Information

          - Sold
        •  
          • Full legal name
          • Socially owned enterprise for bread production PEKARSKA INDUSTRIJA
          • Short legal name
          • ПЕКАРСКА ИНДУСТРИЈА
          • Legal status
          • Socially owned enterprise
          • Core activities
          • Identification Number
          • 08006083
          • Method
          • Tender
          • Inicijativa
          • Company
          • Date
          • 06.January 2003.
          • Main data
          • Foundation Year
          • 1946
          • Capital being offered for sale
          • % of total capital
          • 70,00%
          • % of socially-owned capital
          • 70,00%
          • % of state-owned capital
          • % of socially owned capital
          • Number of Employees
          • 376
          • Number of employees with university degree
          • 6
          • Contact
          • Address
          • Паје Маргановића 39 / Милоша Обреновића 39
          • Town
          • Панчево
          • Phone number
          • 013/318-336, 318-110
          • Fax number
          • 013/323-967
          • E-mail
          • Director
          • Станиша Бељин
          • Contact Person
          • Станиша Бељин
  • About the Company

  •  
  • Products/Services

     
    No Name
    1 Bread
    2 Baked goods
    3 Dough
    4 Canned dough products

    Equipment

     
    No Name Type Activation year
    2 Moulding machine sabotin 2001
    3 Loaf moulding machine kekec 2001
    4 Roll machine 763 2001
    5 Shock chamber mzk20/sz 2001
    1 Automatic dough separator soca 2001

    Buildings and land

    Buildings
    No Name Surface (m2) Year of construction
    3 Factory hall 576 1978
    4 Flour silo 132 1987
    1 Bakery building 4.376 1979
    5 Management building 279 1957
    2 Factory with boiler room 1.593 1955
    Land
    Name Surface (m2) Description
    Land for development/Construction 12.576
    Total surface of all buildings 8.006  

    Equipment

     
    Не постоје подаци

    Gallery

     
  •  
  • Finance

  •  
  • Bilansi

     
    Bilans stanja (u 000 RSD)
     20092010
    Gotovinski ekvivalenti i gotovina8.47212.303
    Potrazivanja165.04098.821
    Potrazivanja za vise placen porez na dobitak02.535
    Kratkorocni finansijski plasmani04.535
    Zalihe86.799318.431
    Stalna sredstva namenjena prodaji i sredstva poslovanja koje se obustavlja00
    PDV i AVR36920.739
    Odlozena poreska sredstva00
    Obrtna imovina260.680457.364
    Neuplaceni upisani kapital - Aktiva00
    Goodwill00
    Nematerijalna ulaganja4773
    Osnovna sredstva178.927344.850
    Dugorocni finansijski plasmani2.2895.287
    Stalna imovina181.263350.210
    Gubitak iznad visine kapitala00
    Ukupna aktiva441.943807.574
    Vanbilansna aktiva4.6074.607
    Dobavljaci (Obaveze iz poslovanja)00
    Kratkorocne finansijske obaveze4.515112.564
    Obaveze po PDV i ostalih javnih prihoda967135
    Obaveze po osnovu sredstava namenjenih prodaji i sredstava poslovanja, koje se obustavljaju00
    Ostale kratkorocne obaveze i PVR14.21711.569
    Obaveze po osnovu poreza na dobitak1.3570
    Ukupno kratkorocne obaveze42.856144.432
    Dugorocni krediti4.09640.891
    Odlozene poreske obaveze1.83914.601
    Ostale dugorocne obaveze0199.397
    Ukupno dugorocne obaveze4.096240.288
    Dugorocna rezervisanja00
    Total long-term provisions00
    Osnovni kapital99.40499.404
    Neuplaceni upisani kapital - Pasiva00
    Rezerve80.56380.563
    Revalorizacione rezerve40.65440.504
    Nerasporedjena dobit172.864187.753
    Nerealizovani dobici po osnovu hartija od vrednosti029
    Nerealizovani gubici po osnovu hartija od vrednosti3330
    Gubitak00
    Otkupljene sopstvene akcije00
    Ukupno kapital393.152408.253
    Ukupna pasiva441.943807.574
    Vanbilansna pasiva4.6074.607
    Bilans uspeha (u 000 RSD)
     20092010
    Prihodi od prodaje547.627509.177
    Prihodi od aktiviranja ucinaka i robe48112
    Povecanje vrednosti zaliha ucinaka00
    Smanjenje vrednosti zaliha ucinaka193329
    Ostali poslovni prihodi308755
    Poslovni prihodi547.790509.715
    Nabavna vrednost prodate robe2.7716.678
    Troskovi materijala247.190271.690
    Troskovi zarada, naknada zarada i ostali licni rashodi141.857113.813
    Troskovi amortizacije30.01628.276
    Ostali poslovni rashodi20.13127.124
    Poslovni dobitak/gubitak105.82562.134
    Finansijski prihodi9589.716
    Finansijski rashodi1.97414.829
    Ostali prihodi3.3861.242
    Ostali rashodi10.22323.637
    Dobitak/Gubitak iz redovnog poslovanja pre oporezivanja97.97234.626
    Neto dobitak koji se obustavlja00
    Neto gubitak koji se obustavlja028
    Dobitak/Gubitak pre oporez97.97234.598
    Poreski rashodi perioda5.4122.426
    Odlozeni poreski rashodi perioda012.762
    Odlozeni poreski prihodi perioda8480
    Isplacena licna primanja poslodavcu00
    Neto dobitak gubitak93.40819.410
    Neto dobitak koji pripada manjinskim ulagacima14.0042.910
    Neto dobitak koji pripada vlasnicima maticnog pravnog lica79.40416.500
    Osnovna zarada po akciji3.352696
    Umanjena zarada po akciji00
    Dugoročna rezervisanja i obaveze46.952384.720

    Finansijski izvestaji iz prospekta

     
    Finansijski izveštaj Podaci iz preduzeća
    Datum 31.December 2002.
    Aktiva osnovna sredstva 162.809.000 RSD
    Aktiva obrtna sredstva 112.903.000 RSD
    Obaveze kratkoročne 33.840.000 RSD
    Kapital društveni 244.794.000 RSD
    Poslovni prihod 512.933.000 RSD
    Poslovni rashodi 463.705.000 RSD
    Obaveze ukupno 33.840.000 RSD
    Osnovni kapital ukupno 244.794.000 RSD
  •