•  
  • Contact person:
    Vladan Marković

    Company:
    POLJOPRIVREDNI FAKULTET

    Address:
    Trg Dositeja Obradovića 8, Novi Sad, SERBIA

    Contact:
    021/450-355, 450-356

    E-mail:

  •  
  • About the Company

  •  
  • Products/Services

     
    No Name
    3 Cattle breeding
    4 Sheep growing
    1 Growing of corn and other crops
    2 Pig growing
    5 Other agr. services

    Equipment

     
    No Name Type Activation year
    1 ULT 100 1993
    5 MTZ Tractor 5 pieces 820 2002
    2 Mill INO - Brezice 2001
    3 Pess Welger 2 pieces 730 2002
    4 Tractor MASSEY FERGUSON 8160 1997
    7 2006
    6 2006

    Buildings and land

    Buildings
    No Name Surface (m2) Year of construction
    1 head office 972 1990
    2 1.401 1982
    3 934 1967
    4 771 1974
    5 1.212 1974
    6 728 1964
    Land
    Name Surface (m2) Description
    Land for development/Construction 270.354 (268.718) - у друштвеној својини, (1.636) - у државној својини
    Land for development/Construction 141.555 (79.737) - у друштвеној својини, (61.818) - у државној својини
    Agricultural land 17.089.303 (14.419.055) - у друштвеној својини, (2.670.248) - у државној својини
    Total surface of all buildings 1.799  

    Equipment

     
    Не постоје подаци

    Gallery

     
  •  
  • Finance

  •  
  • Bilansi

     
    Bilans stanja (u 000 RSD)
     20092010
    Gotovinski ekvivalenti i gotovina11.80638.013
    Potrazivanja13.93014.114
    Potrazivanja za vise placen porez na dobitak594458
    Kratkorocni finansijski plasmani2.2287.328
    Zalihe153.346228.323
    Stalna sredstva namenjena prodaji i sredstva poslovanja koje se obustavlja00
    PDV i AVR8.4523.667
    Odlozena poreska sredstva027
    Obrtna imovina190.356291.903
    Neuplaceni upisani kapital - Aktiva00
    Goodwill00
    Nematerijalna ulaganja826742
    Osnovna sredstva464.163622.833
    Dugorocni finansijski plasmani1.018982
    Stalna imovina466.007624.557
    Gubitak iznad visine kapitala00
    Ukupna aktiva656.363916.487
    Vanbilansna aktiva00
    Dobavljaci (Obaveze iz poslovanja)00
    Kratkorocne finansijske obaveze6.15715.909
    Obaveze po PDV i ostalih javnih prihoda3.764848
    Obaveze po osnovu sredstava namenjenih prodaji i sredstava poslovanja, koje se obustavljaju00
    Ostale kratkorocne obaveze i PVR6.9556.098
    Obaveze po osnovu poreza na dobitak00
    Ukupno kratkorocne obaveze33.152147.978
    Dugorocni krediti00
    Odlozene poreske obaveze7191.019
    Ostale dugorocne obaveze359.641381.878
    Ukupno dugorocne obaveze359.641381.878
    Dugorocna rezervisanja00
    Total long-term provisions00
    Osnovni kapital33.17565.175
    Neuplaceni upisani kapital - Pasiva00
    Rezerve187.972264.772
    Revalorizacione rezerve55
    Nerasporedjena dobit41.69955.660
    Nerealizovani dobici po osnovu hartija od vrednosti00
    Nerealizovani gubici po osnovu hartija od vrednosti00
    Gubitak00
    Otkupljene sopstvene akcije00
    Ukupno kapital262.851385.612
    Ukupna pasiva656.363916.487
    Vanbilansna pasiva00
    Bilans uspeha (u 000 RSD)
     20092010
    Prihodi od prodaje169.066211.671
    Prihodi od aktiviranja ucinaka i robe199.370252.317
    Povecanje vrednosti zaliha ucinaka63.59083.441
    Smanjenje vrednosti zaliha ucinaka7.9750
    Ostali poslovni prihodi5.7705.527
    Poslovni prihodi429.821552.956
    Nabavna vrednost prodate robe00
    Troskovi materijala298.479332.997
    Troskovi zarada, naknada zarada i ostali licni rashodi65.26677.899
    Troskovi amortizacije11.53514.694
    Ostali poslovni rashodi35.69546.882
    Poslovni dobitak/gubitak18.84680.484
    Finansijski prihodi1.1561.386
    Finansijski rashodi1.10638.098
    Ostali prihodi5.8685.394
    Ostali rashodi25.62831.119
    Dobitak/Gubitak iz redovnog poslovanja pre oporezivanja018.047
    Neto dobitak koji se obustavlja00
    Neto gubitak koji se obustavlja1163.813
    Dobitak/Gubitak pre oporez014.234
    Poreski rashodi perioda00
    Odlozeni poreski rashodi perioda0273
    Odlozeni poreski prihodi perioda1.3430
    Isplacena licna primanja poslodavcu00
    Neto dobitak gubitak36313.961
    Neto dobitak koji pripada manjinskim ulagacima00
    Neto dobitak koji pripada vlasnicima maticnog pravnog lica00
    Osnovna zarada po akciji00
    Umanjena zarada po akciji00
    Dugoročna rezervisanja i obaveze392.793529.856

    Finansijski izvestaji iz prospekta

     
    Finansijski izveštaj Verifikovani podaci
    Datum 31.December 2007.
    Aktiva osnovna sredstva 210.005.000 RSD
    Aktiva obrtna sredstva 90.508.000 RSD
    Obaveze kratkoročne 49.005.000 RSD
    Obaveze dugoročne 14.962.000 RSD
    Poslovni prihod 231.299.000 RSD
    Poslovni rashodi 260.940.000 RSD
    Aktiva ukupno 300.513.000 RSD
    Obaveze ukupno 63.967.000 RSD
    Finansijski izveštaj Verifikovani podaci
    Datum 31.December 2006.
    Aktiva osnovna sredstva 219.018.000 RSD
    Aktiva obrtna sredstva 111.087.000 RSD
    Obaveze kratkoročne 43.583.000 RSD
    Obaveze dugoročne 19.622.000 RSD
    Poslovni prihod 297.270.000 RSD
    Poslovni rashodi 311.315.000 RSD
    Aktiva ukupno 330.105.000 RSD
    Obaveze ukupno 63.205.000 RSD
    Finansijski izveštaj Verifikovani podaci
    Datum 31.December 2005.
    Aktiva osnovna sredstva 218.126.000 RSD
    Aktiva obrtna sredstva 111.891.000 RSD
    Obaveze kratkoročne 44.678.000 RSD
    Obaveze dugoročne 2.498.000 RSD
    Poslovni prihod 306.202.000 RSD
    Poslovni rashodi 271.080.000 RSD
    Aktiva ukupno 330.017.000 RSD
    Obaveze ukupno 47.176.000 RSD
  •  
  • Privatization

  •  
  • Time limits and privatization dates

     
    Privatization deadlines
    Auction date 05.September 2008.
    Public invitation date 03.July 2008.
    Application deadline 28.August 2008.
    Datum podizanja dokumentacije 07.July 2008. from 27.August 2008.
    Bidder registration date 05.September 2008. from 05.September 2008.
    Company visiting date 07.July 2008. from 27.August 2008.
    Agency dates
    Date of starting the initiative 07.July 2004.
    Date of capital evaluation 31.December 2006.
    Date of decision on the method 18.October 2010.
    Date of receiving the prospectus 23.July 2004.
    Date of issuing the prospectus 30.July 2004.
    Date of sending prospectus for verification 19.July 2007.
    Date of receiving the evaluation 10.July 2007.
    Date of verifying the evaluation 28.September 2007.
    Date of receiving the privatization program 10.July 2007.
    Date of issuing the prospectus 30.July 2004.
    Date of verifying the program 28.September 2007.

    Ads

    Contracts

    History of privatization

     
    Sale by auction
    Sales date 05.September 2008.
    Starting price 172.910.000 RSD
    Minimum investments 13.623.000 RSD
    The amount of deposits 86.455.000 RSD
    Place Агенција за приватизацију, Београд, Теразије 23, 2.спрат, Велика сала
    Status Terminated Contract
    Ranked bids
    No Name Customer type Location Final bid
    1 DANIJELA DIMITRIJEVIĆ
    Buyer
    Физичко лице SERBIA, Novi Sad 1.110.000.000 RSD
    2 ZORAN MILOVIĆ Физичко лице SERBIA, Užice 1.060.000.000 RSD
    3 Roksanda Kostić Физичко лице SERBIA, Petrovaradin
    4 DUBRAVKA ĐORĐEVIĆ Физичко лице SERBIA, Novi Sad
    5 AGRIROMAGNA DOO Правно лице SERBIA, Mali Iđoš
    6 ANDRIJA JOVIĆEVIĆ Физичко лице SERBIA, Beograd
    7 PREDRAG LONČAR (KONZORCIJUM) Физичко лице SERBIA, Novi Sad
    8 SCELTA DOO Правно лице SERBIA, Bačka Topola
    9 7 JULI AD Правно лице SERBIA, Sirig, Temerin
    10 JUDIT ČAKANJ Физичко лице SERBIA, Subotica
    11 NEMANJA MITROVIĆ Физичко лице SERBIA, Beograd
  •