• About the Company

  •  
  • Products/Services

     
    No Name
    1 Flour
    2 Cattle fodder
    3 Pastas
    4 Storing
    5 Transit

    Equipment

     
    No Name Type Activation year
    1 Mill equipment Zmaj Zemun 1992
    2 Silo equipment Biler 1980
    3 Grain silo 1987
    4 Dryer Pobeda VZ9 1975
    5 Equipment for production of dough Pavan 1977

    Buildings and land

    Buildings
    No Name Surface (m2) Year of construction
    1 Mill building with silo 11.605 1958
    2 Silos 81.250 1974
    3 Pasta plant 1.440 1976
    4 Warehousing space 2.880 1976
    5 Management building 1.280 1986
    Land
    Name Surface (m2) Description
    Land for development/Construction 53.109
    Total surface of all buildings 17.205  

    Equipment

     
    Не постоје подаци

    Gallery

     
  •  
  • Finance

  •  
  • Bilansi

     
    Bilans stanja (u 000 RSD)
     20092010
    Gotovinski ekvivalenti i gotovina19.46326.542
    Potrazivanja242.867624.636
    Potrazivanja za vise placen porez na dobitak11.41911.182
    Kratkorocni finansijski plasmani6.7238.266
    Zalihe707.252720.388
    Stalna sredstva namenjena prodaji i sredstva poslovanja koje se obustavlja10.88310.883
    PDV i AVR16.88622.867
    Odlozena poreska sredstva8.8660
    Obrtna imovina1.015.4931.424.764
    Neuplaceni upisani kapital - Aktiva00
    Goodwill00
    Nematerijalna ulaganja00
    Osnovna sredstva1.240.4151.213.948
    Dugorocni finansijski plasmani6.1646.164
    Stalna imovina1.246.5791.220.112
    Gubitak iznad visine kapitala00
    Ukupna aktiva2.270.9382.644.876
    Vanbilansna aktiva118.033241.101
    Dobavljaci (Obaveze iz poslovanja)00
    Kratkorocne finansijske obaveze192.16781.835
    Obaveze po PDV i ostalih javnih prihoda2.91732.193
    Obaveze po osnovu sredstava namenjenih prodaji i sredstava poslovanja, koje se obustavljaju00
    Ostale kratkorocne obaveze i PVR12.65114.073
    Obaveze po osnovu poreza na dobitak00
    Ukupno kratkorocne obaveze287.936303.336
    Dugorocni krediti778235.438
    Odlozene poreske obaveze59.56754.427
    Ostale dugorocne obaveze201.8636
    Ukupno dugorocne obaveze202.641235.444
    Dugorocna rezervisanja5.6074.052
    Total long-term provisions00
    Osnovni kapital825.2191.047.201
    Neuplaceni upisani kapital - Pasiva00
    Rezerve37.79937.799
    Revalorizacione rezerve383.781379.282
    Nerasporedjena dobit468.388583.335
    Nerealizovani dobici po osnovu hartija od vrednosti00
    Nerealizovani gubici po osnovu hartija od vrednosti00
    Gubitak00
    Otkupljene sopstvene akcije00
    Ukupno kapital1.715.1872.047.617
    Ukupna pasiva2.270.9382.644.876
    Vanbilansna pasiva118.033241.101
    Bilans uspeha (u 000 RSD)
     20092010
    Prihodi od prodaje1.050.7891.984.930
    Prihodi od aktiviranja ucinaka i robe423.257793.773
    Povecanje vrednosti zaliha ucinaka30.2782.616
    Smanjenje vrednosti zaliha ucinaka2.05520.079
    Ostali poslovni prihodi33.1436.716
    Poslovni prihodi1.535.4122.767.956
    Nabavna vrednost prodate robe303.343505.309
    Troskovi materijala952.0981.719.195
    Troskovi zarada, naknada zarada i ostali licni rashodi110.676115.664
    Troskovi amortizacije49.66156.693
    Ostali poslovni rashodi113.727238.672
    Poslovni dobitak/gubitak5.907132.423
    Finansijski prihodi15.4138.210
    Finansijski rashodi34.74327.945
    Ostali prihodi42.65118.492
    Ostali rashodi8.1249.419
    Dobitak/Gubitak iz redovnog poslovanja pre oporezivanja21.104121.761
    Neto dobitak koji se obustavlja00
    Neto gubitak koji se obustavlja00
    Dobitak/Gubitak pre oporez21.104121.761
    Poreski rashodi perioda02.668
    Odlozeni poreski rashodi perioda03.725
    Odlozeni poreski prihodi perioda1.4250
    Isplacena licna primanja poslodavcu00
    Neto dobitak gubitak22.529115.368
    Neto dobitak koji pripada manjinskim ulagacima00
    Neto dobitak koji pripada vlasnicima maticnog pravnog lica00
    Osnovna zarada po akciji00
    Umanjena zarada po akciji00
    Dugoročna rezervisanja i obaveze496.184542.832

    Finansijski izvestaji iz prospekta

     
    Finansijski izveštaj Podaci iz preduzeća
    Datum 31.December 2002.
    Aktiva osnovna sredstva 224.732.000 RSD
    Aktiva obrtna sredstva 196.965.000 RSD
    Obaveze kratkoročne 62.376.000 RSD
    Obaveze dugoročne 7.752.000 RSD
    Kapital društveni 192.845.000 RSD
    Kapital privatni 19.003.000 RSD
    Poslovni prihod 558.384.000 RSD
    Poslovni rashodi 522.563.000 RSD
    Aktiva ukupno 529.585.000 RSD
    Obaveze ukupno 70.128.000 RSD
    Osnovni kapital ukupno 211.848.000 RSD
    Finansijski izveštaj Podaci iz preduzeća
    Datum 31.December 2001.
    Aktiva osnovna sredstva 198.237.000 RSD
    Aktiva obrtna sredstva 192.125.000 RSD
    Obaveze kratkoročne 97.653.000 RSD
    Obaveze dugoročne 7.717.000 RSD
    Kapital društveni 192.845.000 RSD
    Kapital privatni 19.003.000 RSD
    Poslovni prihod 391.191.000 RSD
    Poslovni rashodi 386.566.000 RSD
    Aktiva ukupno 486.717.000 RSD
    Obaveze ukupno 105.370.000 RSD
    Osnovni kapital ukupno 211.848.000 RSD
  •  
  • Privatization

  •  
  • Time limits and privatization dates

     
    Privatization dates
    Public invitation date 19.September 2005.
    Opening of bid date 16.December 2005.
    Opening of bid date 16.December 2005.
    Deadline for purchasing tender documents 21.October 2005.
    Deadline for submission of final bidding offers 25.November 2005.
    Sales decision date 09.February 2006.
    Date of signing the agreement 16.February 2006.
    Agency dates
    Date of starting the initiative 20.November 2003.
    Date of capital evaluation 30.August 2005.
    Date of decision on the method 08.January 2004.
    Date of receiving the prospectus 12.December 2003.
    Date of issuing the prospectus 19.December 2003.
    Date of receiving the evaluation 29.August 2005.
    Date of issuing the prospectus 19.December 2003.

    Ads

    Contracts

     
    Не постоје подаци

    Sale

     
    Sales conditions
    Public invitation date 19.September 2005.
    Opening of bid date 16.December 2005.
    Deposit amount 50.000 EURO
    Place of opening bids Агенција за приватизацију
    Buyer
    Правно лице DELTA REAL ESTATE DOO
    Place SERBIA, Beograd
    Fixed ammount 10.750.000 EURO
    Investment program 6.790.000 EURO
    Sale date 16.February 2006.
    Ranked bids
    No Name Customer type Location Purchase price Investments Social Program
    1 DELTA REAL ESTATE DOO
    * Kupac
    Правно лице SERBIA, Beograd 10.750.000 EURO 4.986.400 EURO
    2 КОНЗОРЦИЈУМ МК КОМЕРЦ И ФИДЕЛИНКА Правно лице SERBIA, НОВИ САД 10.000.000 EURO 5.409.400 EURO

    History of privatization

     
    Sale by tender
    Code DAN09/05
    Date of public invitation 19.September 2005.
    Opening of bid date 16.December 2005.
    Deposit 50.000 EURO
    Place of opening bids Агенција за приватизацију
    Fixed ammount 10.750.000 EURO
    Investment program 6.790.000 EURO
    Status Successful sales
    Ranked bids
    No Name Vrsta kupca Location Purchase price Investments Social program
    1 DELTA REAL ESTATE DOO
    Successful sales
    Правно лице SERBIA, Beograd 10.750.000 EURO 4.986.400 EURO
    2 КОНЗОРЦИЈУМ МК КОМЕРЦ И ФИДЕЛИНКА Правно лице SERBIA, НОВИ САД 10.000.000 EURO 5.409.400 EURO
  •