• ЦРВЕНКА-ФАБРИКА ШЕЋЕРА | Црвенка

        • General Information

          - Sold
        •  
          • Full legal name
          • CRVENKA, sugar factory stock company from Crvenka
          • Short legal name
          • ЦРВЕНКА-ФАБРИКА ШЕЋЕРА
          • Legal status
          • Joint-stock company
          • Core activities
          • Identification Number
          • 08004617
          • Method
          • Tender
          • Inicijativa
          • Ministry
          • Date
          • 17.October 2002.
          • Main data
          • Foundation Year
          • 1912
          • Capital being offered for sale
          • 251.972.000 RSD
          • % of total capital
          • 56,83%
          • % of socially-owned capital
          • 70,00%
          • % of state-owned capital
          • % of socially owned capital
          • Number of Employees
          • 472
          • Number of employees with university degree
          • 40
          • Contact
          • Address
          • Масариковоа 7
          • Town
          • Црвенка
          • Phone number
          • 025/731122, 731688
          • Fax number
          • 025/731710,731180
          • E-mail
          • Director
          • Александар Радуловић
          • Contact Person
          • Јасмина Булатовић
  •  
  • Contact person:

    Company:
    PriceWaterHouseCoopers

    Address:
    Knez Mihailova 30/III, Beograd, SERBIA

    Contact:
    381 11 625 170

    E-mail:

  •  
  • About the Company

  •  
  • Products/Services

     
    No Name
    2 Dry sugar beet cossettes
    1 Sugar
    3 Molasses

    Equipment

     
    No Name Type Activation year
    2 Equipment for automatic sucrose crystalization HARTMANN - BRAUN 1990
    4 Direct cossettes dryer in drying facility BUTTNER WERKE 1971
    5 Sugarcube line MACHINES CHAMBON 1971
    1 Sugar silo 47,000 tones WEIBULL SILO 1993
    3 Extraction tower with metal framework 5,500 tones/day BUCKAU WOLF (BW) 1973

    Buildings and land

    Buildings
    No Name Surface (m2) Year of construction
    2 Production hall building 16.708 1912
    3 Power station building 2.624 1966
    4 Sugar storehouse 4.312 1987
    1 Sugar beet storage depot 21.503 1983
    5 Dry cossettes storehouse 2.000 1978
    Land
    Name Surface (m2) Description
    Land for development/Construction 467.890
    Total surface of all buildings 47.147  

    Equipment

     
    Не постоје подаци

    Gallery

     
  •  
  • Finance

  •  
  • Bilansi

     
    Bilans stanja (u 000 RSD)
     20092010
    Gotovinski ekvivalenti i gotovina188.640855.772
    Potrazivanja1.830.2232.129.523
    Potrazivanja za vise placen porez na dobitak40.46410.424
    Kratkorocni finansijski plasmani78.93093.777
    Zalihe2.676.3602.907.901
    Stalna sredstva namenjena prodaji i sredstva poslovanja koje se obustavlja00
    PDV i AVR101.387111.558
    Odlozena poreska sredstva00
    Obrtna imovina4.916.0046.108.955
    Neuplaceni upisani kapital - Aktiva00
    Goodwill00
    Nematerijalna ulaganja00
    Osnovna sredstva1.028.5561.283.482
    Dugorocni finansijski plasmani141.557165.829
    Stalna imovina1.170.1131.449.311
    Gubitak iznad visine kapitala00
    Ukupna aktiva6.086.1177.558.266
    Vanbilansna aktiva1.985.4401.238.627
    Dobavljaci (Obaveze iz poslovanja)00
    Kratkorocne finansijske obaveze722.160822.332
    Obaveze po PDV i ostalih javnih prihoda151.593117.520
    Obaveze po osnovu sredstava namenjenih prodaji i sredstava poslovanja, koje se obustavljaju00
    Ostale kratkorocne obaveze i PVR77.542398.786
    Obaveze po osnovu poreza na dobitak7.9225.649
    Ukupno kratkorocne obaveze1.731.8032.326.935
    Dugorocni krediti0200.403
    Odlozene poreske obaveze7.9788.493
    Ostale dugorocne obaveze78.11884.754
    Ukupno dugorocne obaveze78.118285.157
    Dugorocna rezervisanja16.46535.112
    Total long-term provisions00
    Osnovni kapital1.682.3421.682.342
    Neuplaceni upisani kapital - Pasiva00
    Rezerve1.209.2101.209.210
    Revalorizacione rezerve00
    Nerasporedjena dobit1.360.5372.011.353
    Nerealizovani dobici po osnovu hartija od vrednosti00
    Nerealizovani gubici po osnovu hartija od vrednosti336336
    Gubitak00
    Otkupljene sopstvene akcije00
    Ukupno kapital4.251.7534.902.569
    Ukupna pasiva6.086.1177.558.266
    Vanbilansna pasiva1.985.4401.238.627
    Bilans uspeha (u 000 RSD)
     20092010
    Prihodi od prodaje6.862.2957.170.720
    Prihodi od aktiviranja ucinaka i robe2.5051.990
    Povecanje vrednosti zaliha ucinaka0120.089
    Smanjenje vrednosti zaliha ucinaka57.8310
    Ostali poslovni prihodi6.67336.476
    Poslovni prihodi6.813.6427.329.275
    Nabavna vrednost prodate robe1.760.6561.949.764
    Troskovi materijala2.970.0273.061.100
    Troskovi zarada, naknada zarada i ostali licni rashodi586.235501.441
    Troskovi amortizacije178.645190.544
    Ostali poslovni rashodi599.688603.283
    Poslovni dobitak/gubitak718.3911.023.143
    Finansijski prihodi114.184256.367
    Finansijski rashodi133.347150.916
    Ostali prihodi205.787459.781
    Ostali rashodi306.933470.833
    Dobitak/Gubitak iz redovnog poslovanja pre oporezivanja598.0821.117.542
    Neto dobitak koji se obustavlja00
    Neto gubitak koji se obustavlja00
    Dobitak/Gubitak pre oporez598.0821.117.542
    Poreski rashodi perioda54.60057.362
    Odlozeni poreski rashodi perioda0515
    Odlozeni poreski prihodi perioda4.6770
    Isplacena licna primanja poslodavcu00
    Neto dobitak gubitak548.1591.059.665
    Neto dobitak koji pripada manjinskim ulagacima00
    Neto dobitak koji pripada vlasnicima maticnog pravnog lica00
    Osnovna zarada po akciji12
    Umanjena zarada po akciji00
    Dugoročna rezervisanja i obaveze1.826.3862.647.204

    Finansijski izvestaji iz prospekta

     
    Finansijski izveštaj Podaci iz preduzeća
    Datum 31.December 2001.
    Aktiva osnovna sredstva 461.285.000 RSD
    Aktiva obrtna sredstva 1.422.090.000 RSD
    Obaveze kratkoročne 1.084.043.000 RSD
    Kapital društveni 359.694.000 RSD
    Kapital privatni 13.428.000 RSD
    Poslovni prihod 1.128.491.000 RSD
    Poslovni rashodi 1.166.597.000 RSD
    Obaveze ukupno 1.084.043.000 RSD
    Osnovni kapital ukupno 373.122.000 RSD
    Finansijski izveštaj Podaci iz preduzeća
    Datum 31.December 2000.
    Aktiva osnovna sredstva 339.300.000 RSD
    Aktiva obrtna sredstva 752.105.000 RSD
    Obaveze kratkoročne 687.398.000 RSD
    Obaveze dugoročne 2.241.000 RSD
    Kapital društveni 359.960.000 RSD
    Kapital privatni 13.428.000 RSD
    Poslovni prihod 624.625.000 RSD
    Poslovni rashodi 473.605.000 RSD
    Aktiva ukupno 1.217.226.000 RSD
    Obaveze ukupno 689.639.000 RSD
    Osnovni kapital ukupno 373.388.000 RSD
    Finansijski izveštaj Podaci iz preduzeća
    Datum 31.December 1999.
    Aktiva osnovna sredstva 162.820.000 RSD
    Aktiva obrtna sredstva 327.426.000 RSD
    Obaveze kratkoročne 261.142.000 RSD
    Obaveze dugoročne 1.075.000 RSD
    Kapital društveni 168.758.000 RSD
    Kapital privatni 6.295.000 RSD
    Poslovni prihod 304.531.000 RSD
    Poslovni rashodi 311.505.000 RSD
    Aktiva ukupno 539.180.000 RSD
    Obaveze ukupno 262.217.000 RSD
    Osnovni kapital ukupno 175.053.000 RSD
  •