• BEOGRADSKA PEKARSKA INDUSTRIJA | Beograd

        • General Information

        •  
          • Full legal name
          • Socially owned enterprise “BEOGRADSKA PEKARSKA INDUSTRIJA”
          • Short legal name
          • BEOGRADSKA PEKARSKA INDUSTRIJA
          • Legal status
          • Socially owned enterprise
          • Core activities
          • Manufacture of bread; manufacture of fresh pastry goods and cakes
          • Identification Number
          • 07057547
          • Inicijativa
          • Company
          • Date
          • 19.July 2002.
          • Main data
          • Foundation Year
          • 1990
          • Capital being offered for sale
          • % of total capital
          • % of socially-owned capital
          • % of state-owned capital
          • % of socially owned capital
          • Number of Employees
          • 1.324
          • Number of employees with university degree
          • 57
          • Contact
          • Address
          • Južni bulevar 112
          • Town
          • Beograd
          • Phone number
          • 444-9861
          • Fax number
          • 444-9861
          • E-mail
          • Director
          • Boško Vidojević
          • Contact Person
          • Boško Vidojević
  •  
  • Interested in a company?
    We can help, good advice, please contact us.
  •  
  • About the Company

  •  
  • Products/Services

     
    No Name
    1 Basic breads
    2 Special breads
    4 All kind of baked goods
    5 Frozen baked goods
    3 Mixed breads

    Equipment

     
    No Name Type Activation year
    1 Bread production line Orlandi 1969
    2 Bread production line Minel Pancevo 1986
    3 Bread production line Gostol 1985
    4 Crust line Grcka 1995
    5 Baget line Bongard 1995

    Buildings and land

    Buildings
    No Name Surface (m2) Year of construction
    1 Plant 6 - Zeleznik 2.212 1974
    2 Plant 3 - Zemun 3.665 1963
    3 Plant 2 - Radnicka 4.031 1953
    5 Plant 5 - Rakovica 2.069 1970
    4 Plant - manufacture and direction 803 2001
    Land
    No company

    Equipment

     
    No company

    Gallery

     
  •  
  • Finance

  •  
  • Bilansi

     
    Bilans stanja (u 000 RSD)
     20092010
    Gotovinski ekvivalenti i gotovina22.08918.522
    Potrazivanja513.035756.813
    Potrazivanja za vise placen porez na dobitak00
    Kratkorocni finansijski plasmani56.47648.624
    Zalihe81.05899.475
    Stalna sredstva namenjena prodaji i sredstva poslovanja koje se obustavlja00
    PDV i AVR12.19827.990
    Odlozena poreska sredstva4.1976.797
    Obrtna imovina684.856951.424
    Neuplaceni upisani kapital - Aktiva00
    Goodwill00
    Nematerijalna ulaganja4.4033.477
    Osnovna sredstva1.370.8991.283.024
    Dugorocni finansijski plasmani18.17813.376
    Stalna imovina1.393.4801.299.877
    Gubitak iznad visine kapitala00
    Ukupna aktiva2.082.5332.258.098
    Vanbilansna aktiva25.31312.597
    Dobavljaci (Obaveze iz poslovanja)00
    Kratkorocne finansijske obaveze470.905758.544
    Obaveze po PDV i ostalih javnih prihoda12.2119.758
    Obaveze po osnovu sredstava namenjenih prodaji i sredstava poslovanja, koje se obustavljaju00
    Ostale kratkorocne obaveze i PVR66.337102.301
    Obaveze po osnovu poreza na dobitak1215.637
    Ukupno kratkorocne obaveze836.0971.426.576
    Dugorocni krediti00
    Odlozene poreske obaveze00
    Ostale dugorocne obaveze661.121437.365
    Ukupno dugorocne obaveze661.121437.365
    Dugorocna rezervisanja35.25034.501
    Total long-term provisions00
    Osnovni kapital103.005103.005
    Neuplaceni upisani kapital - Pasiva00
    Rezerve332.361332.446
    Revalorizacione rezerve00
    Nerasporedjena dobit114.699111.514
    Nerealizovani dobici po osnovu hartija od vrednosti00
    Nerealizovani gubici po osnovu hartija od vrednosti00
    Gubitak0187.309
    Otkupljene sopstvene akcije00
    Ukupno kapital550.065359.656
    Ukupna pasiva2.082.5332.258.098
    Vanbilansna pasiva25.31312.597
    Bilans uspeha (u 000 RSD)
     20092010
    Prihodi od prodaje2.214.5262.196.137
    Prihodi od aktiviranja ucinaka i robe26.5366.104
    Povecanje vrednosti zaliha ucinaka4.161278
    Smanjenje vrednosti zaliha ucinaka1311.494
    Ostali poslovni prihodi7.33726.191
    Poslovni prihodi2.252.4292.227.216
    Nabavna vrednost prodate robe331.229467.024
    Troskovi materijala890.497905.496
    Troskovi zarada, naknada zarada i ostali licni rashodi510.342542.950
    Troskovi amortizacije108.891127.032
    Ostali poslovni rashodi272.277356.228
    Poslovni dobitak/gubitak139.1930
    Finansijski prihodi28.81331.690
    Finansijski rashodi104.793182.044
    Ostali prihodi64.620208.824
    Ostali rashodi61.64670.066
    Dobitak/Gubitak iz redovnog poslovanja pre oporezivanja66.1870
    Neto dobitak koji se obustavlja03.408
    Neto gubitak koji se obustavlja5370
    Dobitak/Gubitak pre oporez65.6500
    Poreski rashodi perioda4.98410.206
    Odlozeni poreski rashodi perioda00
    Odlozeni poreski prihodi perioda2.6832.599
    Isplacena licna primanja poslodavcu00
    Neto dobitak gubitak63.3490
    Neto dobitak koji pripada manjinskim ulagacima00
    Neto dobitak koji pripada vlasnicima maticnog pravnog lica00
    Osnovna zarada po akciji00
    Umanjena zarada po akciji00
    Dugoročna rezervisanja i obaveze1.532.4681.898.442

    Finansijski izvestaji iz prospekta

     
    Finansijski izveštaj Podaci iz preduzeća
    Datum 31.December 2002.
    Aktiva osnovna sredstva 430.772.000 RSD
    Aktiva obrtna sredstva 178.846.000 RSD
    Obaveze kratkoročne 121.544.000 RSD
    Kapital društveni 421.259.000 RSD
    Poslovni prihod 1.237.076.000 RSD
    Poslovni rashodi 1.204.718.000 RSD
    Obaveze ukupno 121.544.000 RSD
    Osnovni kapital ukupno 421.259.000 RSD
  •